SİNEKLİK SİSTEMLERİ

Plise Sineklik


Her türlü doğrama sistemine ideal çözüm.
Katlanır pileli tüller sayesinde plise sinekliğin istenilen yerde durma imkanı vardır. Dekoratif görünüm, kolay kurulum ve kullanım olanağı sağlar.
Özellikleri:
- Alt eşik ile rahat hareket imkanı verir.
- Basitçe el ile istenilen yöne hareket ettirilebilir.
- Çoklu renk seçeneği
- Gizli ayar sistemi
- Kullanılan tüller % 100 polyester olup suya ve güneşe dayanıklıdır.
- Alt panellerde bulunan rüzgar stopu mevcuttur.
- Duble yapma imkanı
- Panjurlu pencerelere montaj imkanı
- Kapalı profil sistemi
- Bu sistem sayesinde profilinize açma ve kapama sırasında toz kir gibi yabancı maddeler girip orada birikinti yapmaz.

Stor Sineklik


Stor Sineklik yaylı bir makara üzerine telin sarılarak hareketi ile çalışır.

Sinek teli, su ve güneşe dayanıklı bir plastik malzeme ile kaplanmıştır.

Sineklik teli sağ ve sol kenarlardaki alüminyum profil içerisinde hareket eder. Telin kenarlarını yan kısımlara takılan bu profiller muhafaza eder. Tel kenarlarına sıcak kaynak ile takılan plastik düğmeler ray içerisinden çıkmasını önler.

Sinekliği aşağı indirdikten sonra alt kısmına kilitleyen yay aparatı mevcuttur.

Sürme Sineklik


Tek ve çiftli çalışan modelleri vardır. PVC sürme pencerelerde kullanılır. İstenirse yerinden çıkarılabilir. Sürme kapı ve pencereler gibi yatay olarak çalışır. Sürme sineklik PVC + alüminyum pencere ve kapılarda dışarıdan monte edilir.

Sürme Sinekliğin en önemli özelliği rulmanlar üzerinde çalışmasıdır. Kullanım kolaylığı sağlar ve yer kaplamaz.

Sabit Sineklik


Sabit sineklik giriş kat dairelerde kullanılması tavsiye edilir. Diğer sineklik modellerine nazaran kullanımı biraz farklıdır. Kedi, Köpek vs gibi hayvanların içeri yada dışarı çıkmasını engeller. Küçük çocuklarında dışarı sarkmasını engellediği için tercih edilen bir modeldir. Kolaylıkla çıkarılabilir, temizlenebilir. Her yere uygulanabilir .

Menteşeli sinekliğe alternatif olan sabit sineklik son derece fonksiyoneldir. Temizliği kolaydır. Sadece havalandırmak için açılan pencereler için idealdir. Basit takma şekli ile sezon başında ve sonunda rahatlıkla yerinden çıkarılabilir.

İçe Açılır Sineklik


İçe Açılım Sineklik Pencerenizin dışında panjur, korkuluk olsa dahi hiç sorun olmadan pencerenizi ve daha sonra sinekliğinizi içe doğru açmanızı sağlayan bir sistemdir.
Akyürek Cam Balkon tarafından tavsiye edilen en kullanışlı sineklik sistemlerinden bir tanesidir.

Menteşeli Sineklik


Önünde bir engeli olmayan (panjur korkuluk vs.) pencerelerde kullanılır. Pencere dışına monte edilir. İstenirse çıkarılabilir, temizlenmesi kolaydır. Dışarı doğru açılır . Sürekli kullanılan kapı veya pencerelerde menteşeli sineklik kullanmak sabit sinekliğe göre avantajdır.

Sabit sinekliğe bazı aksesuarların takılmasıyla menteşeli sineklik oluşmuştur. Takılan aksesuarlar sinekliğin kapı veya pencere ile uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlar.

Siparişe göre her ölçüde hazırlanıp pencere ve balkon kapılarına kolayca monte edilebilir. Dişli aksamı aşınmaya da yanıklı olup bol yedekleri bulunmaktadır.